ابیاتی که «میثم مطیعی» در نماز عید فطر خواند دشمن شکن بود

[ad_1]

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، عالیه مهرابی از شاعران کشورمان در پی واکنش‌های متفاوت به شعری که میثم مطیعی در عید سعید فطر در مصلای امام خمینی (ره) اینگونه نوشت:

عید فطر, عید بندگی است. عید رهایی از یوغ نفس که در نمازش جزر و مد قامت‌ها را به تماشا نشستیم .

عیدی که همه از مسئول تا رعیت در کنار هم ایستادتد و نماز شکرانه عید را به جا آوردند تا پس از حوادث تلخ و شیرین اخیر، دیگربار وحدت خویش را به رخ بکشند.

آنچه مداح ارزشی، میثم مطیعی خواند، دشمن شکن بود. از بدعهدی دشمنی گفت که از زحمات 4 ساله دولتمردان و مسئولین در به ثمر نشستن برجام عبور کرده و پای تعهدات خویش نایستاده است.

از عهد شکنی دشمنی که بزرگترین قرارداد تسلیحاتی را برای ایجاد ناامنی در منطقه امضا کرده است،

از آل سقوط گفت که داغ شهیدان منا را بر دلمان نهادند و این روزها خیالات خامی در ذهن می‌پرورانند و نمی‌دانند که هیچ طوفانی صفوف وحدت مردم ایران اسلامی را در هم نخواهد شکست. شعری در برایت از رژیم کودک‌کش اسراییل، شعری استکبار ستیز و دشمن شکن.

البته این شعر که در حیطه شعر هیات قرار می‌گیرد نقدهایی نیز به برخی اتفاقات جاری کشور داشت که با توجه به روحیه نقدپذیری دولت و رویکرد استقبال مسئولین از نقد مردم و هنرمندان می‌تواند موثر باشد. شعری که در مسیر حمایت از رهبر معظم انقلاب و مسئولین محترم و دولتمردان که دل در گرو این انقلاب و نظام دارند , ایستاده است.

منبع:فارس

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه سایر رسانه‌ها

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *