امسال باشگاه شهرداری ارومیه در 6 رشته با 17 تیم ورزشی فعالیت می‌کند

[ad_1]

احد یوسفی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ارومیه، با اشاره به زمان شروع به‌کار باشگاه شهرداری ارومیه در رشته های مختلف ورزشی اظهار کرد: این باشگاه در سال 1390 زیرمجموعه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه تأسیس شد و از آن زمان تا به امروز به فعالیت و تیم داری در چندین رشته در شهر ارومیه ادامه داده است.

وی افزود: باشگاه ورزشی شهرداری ارومیه از سال 1393 به‌طور مستقل و جدا از مجموعه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه به‌کار خود ادامه می‌دهد و از سال 93 تا به حال نیز به  تیم داری پرداخته است.

یوسفی گفت: تا پایان سال 95 در 6 رشته و 17 تیم در شهر ارومیه این باشگاه فعالیت دارد که در سال 90 صرفاً در رشته والیبال شروع به‌کار کرد و به‌مرور زمان در سایر رشته‌ها فعالیت خود را افزایش داد و از سال 94 با شروع به کار فوتبال تعداد ورزشکاران در این 17 رشته ورزشی به 400 نفر افزایش یافت.

مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه در رابطه با بودجه این باشگاه در سال 95 گفت: در سال  95 بودجه مصوب باشگاه شهرداری ارومیه 12 میلیارد تومان بود که بین 17 تیم و 6 رشته ورزشی تقسیم‌شده است و این باشگاه به هیئت‌هایی که نیاز به کمک مالی داشتند نیز کمک کرده است.

یوسفی با اشاره به بودجه سال‌های گذشته این باشگاه افزود: در سال 1390 که این باشگاه تأسیس شد بودجه این باشگاه فقط 2 میلیارد تومان بود که در سال‌های بعد به ترتیب 4 و 5 و 8 و 10 میلیارد تومان و در نهایت در سال 95 بودجه این باشگاه به 12 میلیارد تومان رسید که البته سهم تیم والیبال ارومیه در لیگ برتر بیشتر از بقیه تیم‌ها است چرا این رشته در تراز بالاتری و بصورت قهرمانی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *