باید از انتقادات سازنده برای رفع مشکلات بهره‌گیری کرد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، قاسم سلیمانی امشب در آئین تجلیل از برگزیدگان ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان، تحمل دیدگاه و نظرات درست مخالفان را معیاری برای عدالت و پیشرفت دانست و اظهار داشت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی، برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیران در سطح ملی و استانی باید از انتقادات سازنده، علمی و منصفانه در راستای رفع مشکلات موجود و تلاش برای ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای در بخش‌های مختلف بهره‌گیری کنند.

وی افزود: نباید دیدگاه به گونه‌ای باشد که تنها نظرت موافقان را بپذیریم البته امروزه برخی بر این نظر معتقدند که باید و از پذیرفتن دیدگاه‌های مخالف سرباز زد، این نظریه صحیح نیست و مانع دستیابی به اهداف توسعه‌ای در بخش‌های مختلف می‌شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: به همین منظور متولیان کار باید برای نهادینه کردن انتقادات سازنده، علمی و منصفانه در جامعه تلاش کنند و آن را در دستور کار خود قرار دهند.

سلیمانی با بیان اینکه اجرای قانون با صحبت در تریبون‌ها متفاوت و همین مهم عامل ایجاد اصطکاک با قانون گریزان است، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز برخی به جای تلاش برای رفع مشکلات به ترویج منکرات در جامعه پرداخته اند.

وی از بین بردن این آفت را ضروری اعلام و تصریح کرد: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و گفتمان‌های دانشجویی و مردمی نقش مهمی در ریشه کنی آفت‌های موجود دارد که باید به آنها توجه بیشتری شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی را یکی از اقدامات ارزشمند دولت یازدهم برشمرد و گفت: در خصوص این مسئله باید شفاف سازی و تشریح اهمیت برای همگان انجام شود.

سلیمانی به سند 2030 اشاره و بیان کرد: تاکنون چیزی در خصوص این سند به بنده به عنوان نماینده دولت در استان ابلاغ نشده و حتی از محتوای آن بی‌اطلاع هستم، پس از تذکر مقام معظم رهبری در خصوص اجرایی نشدن سند 2030 دولت نیز فرمایش ایشان را به طور کامل اطاعت کرد، حال برخی افراد در بین مردم اصرار بر اجرای اشتباه سند 2030 دارند باید توجه داشته باشیم وقتی این سند اجرایی نشده، پس اصرار آنان همان ترویج منکرات در جامعه است.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: به همین منظور برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و گفتمان دانشجویی و مردمی نقش مهمی در جلوگیری از ترویج منکرات ایفا می‌کند.

سلیمانی با اشاره به نقش نظام جمهوری اسلامی و دولت یازدهم در توسعه همه جانبه کشور و استان گفت: قبل از پیروزی نظام جمهوری اسلامی تنها 20 کیلومتر جاده آسفالت در استان داشتیم اما این میزان اکنون به افزون بر 4 هزار کیلومتر افزایش یافته است.

وی بیان ادامه داد: قبل از روی کار آمدن دولت یازدهم تنها 110 کیلومتر بزرگراه در استان وجود داشت اما اکنون این رقم به 330 کیلومتر افزایش یافته است ضمن اینکه توسعه زیرساخت‌ها، ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی، احیای واحدهای تولیدی راکد، آبرسانی، برق‌رسانی، گازرسانی، جاده سازی، تکمیل و راه اندازی طرح‌های نیمه تمام، استفاده از ظرفیت کامل کارخانجات، افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، بهبود وضعیت معیشت مردم و رونق اقتصادی نیز در این دوران در استان انجام شده است.

به گزارش تسنیم در این نشست 20 دانشجو در قالب 5 گروه از دانشگاه‌های شهرکرد، پیام نور، فرهنگیان و آموزشکده فنی دختران شهرکرد با عناوین “نومعلمان خلاق”، “هم اندیشان”، “نغمه سبز”، “شهید آوینی” و “پاسارگاد” تقدیر شدند.

از این تعداد 16 دانشجو در قالب 4 گروه به دختران و 4 دانشجو در قالب یک گروه به پسران اختصاص داشت.

همچنین در این مراسم از 9 داور شرکت کننده در ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان از دانشگاه‌های شهرکرد، آزاد اسلامی واحد شهرکرد، پیام نور، فنی و حرفه ای و فرهنگیان نیز تجلیل شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *