حذف کدرشته‌های دانشگاه آزاد برای «امتیازگیری» از مسئولان جدید دانشگاه است

[ad_1]

به گزارش گروه سایر رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، حجت‎الاسلام علیرضا سلیمی اقدام وزارت علوم در حذف بیش از 2800 رشته‌ محل مقطع کارشناسی ‌ارشد دانشگاه آزاد اسلامی را سیاسی دانست و به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا گفت: «برخی افراد به دنبال امتیازگیری از دانشگاه آزاد اسلامی هستند و به همین دلیل وزارت علوم بیش از 2800 رشته محل مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه را حذف کرده است. ممکن است برخی آقایان منکر این مساله شوند و بگویند برحسب شرایط این کار را انجام داده‎اند.»

سلیمی با طرح این پرسش که چرا وزارت علوم سال‎های گذشته به فکر حذف رشته‎های دانشگاه آزاد اسلامی نبود، افزود: «وزارت علوم در سال‎های گذشته و در طول عمر دولت یازدهم سکوت کرده بود و سخنی از حذف رشته‎ها مطرح نبود، اما بعد از انتصابات آقای ولایتی در دانشگاه آزاد اسلامی یکباره یاد این قضیه افتاده است.»

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره اینکه عده‎ای اعتقاد دارند اقدام وزارت علوم مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در دولت‎های نهم و دهم است واکنش نشان داد و افزود: «دولت آقای احمدی‎نژاد 5 سال به اتمام رسید و تا چند روز آینده دولت دوازدهم تشکیل می‎شود. سوال ما این است که چرا وزارت علوم در چهار سال گذشته هیچ اقدامی در این باره انجام نداد و یک دفعه یاد اجرای مصوبات افتاده است؟ به هر حال این حنا دیگر رنگی ندارد.»

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *