حضور 400 میهمان خارجی در اجلاس رادیو و تلویزیون‌های اسلامی/ عرضه 800 اثر تلویزیونی جدید در بازار فیلم اسلامی

[ad_1]

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، لهراسب بهمن‌پور، دبیر کمیته اجرایی نهمین اجلاس رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با اشاره به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال جاری برای شهر مشهد، برگزاری این اجلاس را  اتفاقی مهم و رویدادی تاریخی برای کشورمان دانست.

وی با بیان اینکه از سه ماه پیش، جلسات هماهنگی و برنامه‌ریزی نهمین اجلاس با حضور مسئولان استان خراسان رضوی برگزار شده است،  پیش‌بینی اقامت مناسب برای مهمانان خارجی شرکت‌کننده در اجلاس و دو مراسم عمومی یعنی افتتاحیه و اختتامیه را از جمله این هماهنگی‌ها عنوان کرد. بهمن‌پور بازدید شرکت‌کنندگان از حرم مطهر رضوی و تور گردشگری مشهد مقدس به منظور شناخت و معرفی ظرفیت‌های توریستی مشهدالرضا که قبل از برگزاری اجلاس اصلی صورت می‌گیرد را از برنامه‌های ویژه برای مهمانان داخلی و خارجی نهمین اجلاس رادیو و تلویزیون‌های اسلامی دانست.

وی با بیان اینکه بیش از 400 مهمان خارجی برای شرکت در این اجلاس در مشهد حضور می‌یابند گفت: علاوه بر همه برنامه‌های تدارک دیده شده، دو برنامه ویژه هم در مشهد و در حاشیه اجلاس نهم برگزار می‌شود که شامل هفته رسانه‌ای و هفته فیلم مشهد خواهد بود.  همه ساله در کنار اجلاس اصلی، بازار فیلم اسلامی نیز با شعار ارائه محصولات پاک رسانه‌ای برگزار می‌شود؛ امسال هم هفتمین دوره این بازار در مشهد برپا می‌شود.

محمد علی انوشه مدیر هفتمین بازار فیلم اسلامی نیز با اشاره به موفقیت‌های بین‌المللی اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی نخستین بازار فیلم اسلامی را مربوط به سال 1388  و همزمان با دومین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه عنوان کرد و گفت: این در شرایطی بود که به خاطر تاثیرگذاری موج بیداری اسلامی، تأسیس شبکه‌های تلویزیونی در کشورهای مختلف رو به گسترش بود و بازار فیلم اسلامی هم در نخستین گام، با حضور چشمگیر شبکه‌های ایرانی و دیگر اعضای اتحادیه و نیز حضور خریداران خارجی کار خود را آغاز کرد و به شکل جدی، محصولات پاک رسانه‌ای را در معرض بازدید و فروش قرار داد.

وی با بیان اینکه از سال 1388 تاکنون 6 دوره بازار بین‌المللی فیلم اسلامی در کشورمان برگزار شده است زمان آغاز به کار دوره هفتم را دهم تیرماه همزمان با برگزاری نهمین اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی دانست.
انوشه تصریح کرد که در بازار فیلم امسال 133 شبکه تلویزیونی و موسسه تولید فیلم و کمپانی تأمین برنامه از 20 کشور حضور خواهند داشت و کشورهای  ایران، عراق، لبنان، افغانستان، هند، ترکیه، ایتالیا، یمن، بحرین، عربستان، فلسطین، انگلستان، سوریه، پاکستان، آذربایجان، نیجریه، بنگلادش، مصر، عمان و کویت در مجموع 800 اثر تلویزیونی جدید خود را در این بازار عرضه می‌کنند.
انتهای پیام/

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *