سوال از وزیر علوم برای حذف برخی رشته‌های تحصیلی ارشد دانشگاه آزاد

[ad_1]

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با  افکارنیوزبا اشاره به حذف برخی رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشددر دانشگاه آزاد اسلامی از جمله رشته هسته ای در واحد علوم  تحقیقات دانشگاه آزاد، گفت: دانش آشتانی وزیر علوم چنانچه این موضوع را پیگیری و نسبت به رفع آن اقدام نکند، باید با حضور در مجلس در این زمینه پاسخگو باشد.

وی افزود: ممکن است مسئولین دانشگاه آزاد نسبت به حذف برخی از رشته ها دلایلی داشته باشد اما سوال این است که چرا الان که تغییرات و اصلاحاتی در دانشگاه آزاد انجام شد و آقای دکتر ولایتی جلوی سوء استفاده ها را گرفته، چنین اقداماتی انجام شده  است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: چنانچه این مشکل تا روز شنبه دهم تیر حل نشود و تصمیم نامناسب  که گرفته شده، لغو نشود، از وزیر علوم در این زمینه توضیح خواهیم خواست و وزیر باید با حضور در مجلس در این زمینه توضیح دهد.

حاجی دلیگانی گفت: ما معتقدیم در صورت حل نشدن این موضوع، این اقدام سیاسی خواهد بود و وزیر باید علت سیاسی برخورد کردن را در مجلس توضیح دهد.

وی با بیان اینکه روز یکشنبه سوالی در همین زمینه تهیه و تقدیم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می کنم، افزود: وزیر باید با  حضور در کمیسیون در این زمینه تویح دهد. چنانچه توضیحات وزیر قانع کننده نباشد، سوال به صحن مجلس ارجاع می شود و وزیر باید با حضور در صحن مجلس در این زمینه توضیح دهد.

اخیرا شنیده شده که 2 هزار و 900 رشته دانشگاه آزاد که مجوز داشتند، در مقطع کارشناسی ارشد حذف شدند. در همین راستا در 253 واحد دانشگاه آزاد اسلامی از 1 تا 142 رشته محل در کارشناسی ارشد حذف شده است. همچنین در بیش از 30 واحد دانشگاهی تمامی گرایش‌های کارشناسی ارشد حذف شده است. به عنوان نمونه در واحد علوم تحقیقات رشته‌های هسته‌ای حذف  شده در حالی که این واحد یکی از مهم‌ترین و باکیفیت‌ترین مراکز آموزش این رشته است.

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه سایر رسانه‌ها

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *