شبیخون فرهنگی دشمن با معرفی درست شخصیت ائمه اطهار خنثی می‌شود

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوطالب حجازی ظهر امروز در مراسم سالروز شهادت امام صادق (ع) در مصلی رشت اظهار داشت: امروزه مکتب تشیع تمام علوم و داشته‌های خود را مدیون تفکر و فقه امام جعفر صادق (ع) است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان گیلان با تسلیت این ایام و اشاره مختصر به زندگی‌نامه امام صادق (ع) اذعان داشت: امروز اگر تفکر شیعه را در دنیا تفکری اصیل می‌دانند به‌دلیل تلاش‌های مستمر امام صادق (ع) در زمینه توسعه علم و همچنین پرورش شاگردانی بزرگ است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در راستای تشریح جایگاه امامت گفت: اشاعه تفکر درست اسلامی و برقراری نظام عادلانه توحیدی دو مورد از وظایف اصلی مقام امامت به‌شمار می‌آید و از وظایف جایگاه امامت، حفظ، تقویت و تداوم مسیر نظام اسلامی در صورت وجود شرایط مناسب تشکیل نظام اسلامی است.

حجازی با اشاره به عدم وجود شرایط برپایی نظام اسلامی در عصر امام صادق (ع) خاطرنشان کرد: امام صادق (ع) با کلاس‌های درس خود ابتدا فرهنگ و تفکر اصیل، شیعه را گسترش داد و سپس با تربیت شاگردانی بزرگ چون جابربن حیان سبب تبلیغ و انتشار این تفکر اصیل در سراسر جهان اسلام شد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان گیلان با اشاره به مقالات علمی منتشر شده در دنیا در مورد امام صادق (ع) گفت: امروزه دانشمندان جهان علومی را کشف می‌کنند که امام صادق (ع) در عصر خود و بنابر کتب موثق آن‌ها را بیان کرده بودند.

حجازی اظهار داشت: دانشمندان آمریکا و اروپا در کتب خود، امام صادق (ع) را به‌عنوان یک متفکر و تئوری‌پرداز می‌شناسند و اذعان کرده‌اند که تفکر امام صادق (ع) هزار و صد سال جلوتر از عصر خود بوده است.

رئیس ستاد اقامه نماز استان گیلان خاطرنشان کرد: امروز اگر رسانه‌های ما به‌درستی شخصیت ائمه (ع) را معرفی کنند می‌توانند جلوی شبیخون فرهنگی دشمن را بگیرند و نگذارند هیچ دشمنی بر ما مسلط شود.

به گزارش تسنیم، این مراسم که با حضور آیت الله قربانی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان، محمدعلی نجفی استاندار گیلان و جمعی از مسئولان استانی و حوزوی برگزار شد با ذکر مصیبت توسط یکی از پیرغلامان استان اهل بیت (ع) به پایان رسید.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *